www.ajubiler.pl    |    telefon: 791-449-156  |    email: a.jubiler@gmail.com

Jesteś tutaj: PORADY

PORADY

PORADY DLA KUPUJĄCYCH

 

Obrączka – symbol miłości i wierności. Ich kolista forma symbolizuje również wieczność, gdyż nie ma ona początku ani końca. Noszona jest często przez całe życie, dlatego tak ważny jest jej wybór. Przed jej zakupem, należy zaznajomić się z kilkoma ważnymi informacjami, które ułatwią jej wybór.

 

TRWAŁOŚĆ I PRAKTYCZNOŚĆ OBRĄCZEK

 

Większość osób zwraca uwagę na wygląd estetyczny obrączek, jednakże przy ich wyborze znacznie ważniejsza jest ich trwałość oraz praktyczność.

Nasza firma może zapewnić Państwu zarówno jedno i drugie. Jesteśmy przekonani, że szeroki zakres modeli jakie posiadamy w ofercie pozwoli Państwu wybrać takie które spełnią najśmielsze oczekiwania pod względem wizualnym, jak i praktycznym.

Uczciwie i rzetelnie informujemy klientów o ich wadach i zaletach.

Warto wiedzieć, że złoto jest materiałem miękkim, co za tym idzie - podatnym na uszkodzenia. Najczęściej używaną i najbardziej popularną próbą złota jest tzw „czternastka”, która z jednej strony zapewni trwałość produktu, a z drugiej piękny i luksusowy wygląd. Bardzo istotnym jej atutem jest bardzo przystępna cena, z którą mogą się Państwo zaznajomić na naszej stronie.

 

 

KOLORY OBRĄCZEK

 

Posiadamy szeroki asortyment obrączek zarówno jednokolorowych ( żółte / białe złoto) , jak również dwu i trzy kolorowych. Niezależnie od modelu i kolorystyki mają Państwo możliwość dokonania korekty rozmiaru, co jest bardzo dużym atutem.

Przy wyborze obrączek z białego złota, bądź zawierającego jego elementy warto wiedzieć, że ma on kolor jasno żółtawy,  dzięki czemu stop nie powoduje alergii. Nie jest pokryty warstwą rodu, który się ściera i po pewnym czasie traci blask.

Obrączki w próbie 333 są wykonywane całe z żóltego złota a białe złoto jest rodowane i może się ścierać przy użytkowaniu

 

 

 

MASA OBRĄCZEK

 

Waga obrączek ma bezpośredni wpływ na trwałość i wygodę użytkowania. Jeśli obrączka jest zbyt lekka, może okazać się pusta w środku, co wiąże się z mniejszą ich wytrzymałością i większą podatnością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Jesli chodzi o "Rysowanie" to bedzie sie rysował i bedzie sie zużywał jak każdy materiał .

Oferowane przez naszą Firmę obrączki, mają optymalnie dobraną wagę, aby były trwałe i bezpieczne w codziennym użytkowaniu.

 

 

 

DOBÓR ROZMIARU

 

Najlepszym sposobem na zmierzenie rozmiarów są miary jubilerskie.

Zamawiając obrączki w salonie jubilerskim, należy przymierzać swój rozmiar na wzorniku o szerokości, którą chcemy zamówić.

Jeżeli zamawiamy przez Internet należy zmierzyć u Jubilera  w ten sam sposób - swój rozmiar we wzorniku o szerokości, jaką chcemy zamówić.

 

 

Podczas mierzenia rozmiaru obrączek warto zwrócić uwagę na kilka czynników :

  • temperatura

  • ciśnienie atmosferyczne

  • stres

     

Podczas chłodnych dni zalecamy wybrać miarkę nieco luźniejszą, zaś podczas upałów znacznie ciaśniejszą, gdyż podczas wysokiej temperatury nasze palce są podatne na opuchnięcia.

 

DOBÓR PRÓBY ZŁOTA

Zaletą biżuterii wykonanej w próbie 585 jest optymalne wyważenie ceny w stosunku do wartości i jakości. Złoto pr. 585 nie traci koloru jak pr. 333, a jednocześnie jest równie twarde i nie poddaje się tak łatwo zarysowaniom czy też odkształceniom tak jak pr. 750 oraz pr. 999. Wprawdzie cena próby 333 jest dość kusząca, ale niestety gorzej tu z jakością i odpornością na przetarcia. Już po kilku miesiącach użytkowania może ciemnieć, czego nie doświadczymy przy próbie 585.

Nie wolno doprowadzać do kontaktu biżuterii z 333  z agresywnymi środkami chemicznymi znajdującymi się w detergentach, w wielu kremach, perfumach oraz dezodorantach.
Biżuteria  333 nie ciemnieje pod wpływem samego tlenu (duża ilość srebra w stopie i miedzi), tylko właśnie związków siarki. Im bardziej zanieczyszczone jest powietrze, tym szybciej ten proces będzie przebiegał, dlatego w zależności od naszego położenia geograficznego, biżuteria w różnym czasie będzie traciła swój blask.

Jak zapobiegać ciemnieniu biżuterii?

Nosząc  biżuterię, nie możemy całkowicie uchronić jej przed ciemnieniem, jednak kilka czynności może pomóc ograniczyć ten proces.

Gdy nie nosimy łańcuszków, pierścionków czy kolczyków, obrączek  przechowujmy je w zamkniętej szkatułce lub pudełku, tak by dostęp powietrza był jak najbardziej ograniczony.

Świetnym pomysłem jest również schowanie nienoszonej biżuterii do woreczka strunowego, a następnie do szkatułki. Biżuteria przechowywana w taki sposób na dłużej zachowa swój oryginalny kolor i blask.

Prosimy pamietać że kupując złoto 333 kupujecie państwo mniejszą  „zawartość złota w złocie”

Pamiętajmy również o wyczyszczeniu biżuterii przed schowaniem jej do szczelnie zamkniętego pudełka. Wszelkie zanieczyszczenia np. pozostałości kremu do rąk na biżuterii mogą doprowadzić do jej odbarwienia. Szczególnie ważne jest to przy przechowywaniu obrączek.

 

 

 

AUTETYCZNOŚĆ NASZEJ FIRMY 

 

Kupując nasze wyroby mają Państwo gwarancję najwyższej jakości, ponieważ sami jesteśmy ich producentem. Posiadamy 46 lat doświadczenia w  złotnictwie. Oferujemy pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Każdy produkt posiada certyfikat, paragon fiskalny, pisemną gwarancję oraz piękne opakowanie.

Zdobyliśmy zaufanie tysięcy klientów !

 

Tabela Rozmiarów orientacyjna !

Pracownia Złotnicza 1973

projektuje , wykonuje biżuterię i obrączki od 46 lat

Obrączki Ślube Klasyczne i Nowoczesne. Złoto białe, żółte i dwukolorowe. Zamawiaj Bez Obaw
Strona wykonana przez doneta.pl